ORGANIC LAVENDER FACIAL TONIC

ORGANIC LAVENDER FACIAL TONIC

(9 customer reviews)

$18.90

Pure and organic Lavender Facial Tonic, good for all skin types, especially for combined and acne-prone skin. It helps with sebum control, calms redness on acne on skin.

Category:

Description

Pure and organic Lavender Facial Tonic, good for all skin types, especially for combined and acne-prone skin. It helps with sebum control, calms redness on acne on skin.

How to use: Saturate a cotton pad in hydrosol and clean your face with it. No need to rinse after application.
To help restore the protective hydro-lipid balance of the skin, we recommend to use our Organic Regenerating Serum and Organic Moisturizing Cream afterwards.

Ingredients: Lavandula angustifolia flower water, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Potassium sorbate.

 

9 reviews for ORGANIC LAVENDER FACIAL TONIC

 1. Anila (verified owner)

  Mendoja qe toniku nuk luante asnje rol ne rutine,por jo sinqerisht ky tonik mi ka dhene jete lekures,lekura nuk esht e skuqur,aknet me jane qetesuar,lekura esht e hidratuar, e bute dhe shume e paster.

 2. Klaudia

 3. Anna

  Nuk e kam ditur kurr rendesine e tonikut derisa e kam pare tek Bees&Trees. Gjithmon ma le lekuren te shndritshme dhe me ndihmon shum me aknet

 4. Anonymous

 5. Anonymous

  Toniku eshte pjesa me rendesishme per mua pasi qe ekilibron yndyren ne lekur me ndihmon ne akne ,poret dhe ka nje arome te mire

 6. Amarserax

  cbd gummies cbd cream buy cbd oil online cbd tinctures

 7. Silvana Renxa (verified owner)

  Tonikun me lavander nuk e ndrroj me asnjeeee produkt ne bote..Kur nuk kam tonik me duket sikur e gjith rutina e mengjesit ose nates me shkon dëm..Kur kam vene tonikun ndihem e qete..e di qe produktet perthithen me se miri..E adhuroj!🤗

 8. Silvana Renxa (verified owner)

 9. Anxhela (verified owner)

  Toniku lavender përveç aromës së mrekullueshme e lë fytyrën me një shije freskie, të butë duke reduktuar yndyrën e tepërt dhe skuqjet në disa zona.

Add a review

Your email address will not be published.