ORGANIC LAVENDER FACIAL TONIC

ORGANIC LAVENDER FACIAL TONIC

(15 customer reviews)

16.90

Pure and organic Lavender Facial Tonic, good for all skin types, especially for combined and acne-prone skin. It helps with sebum control, calms redness on acne on skin.

Category:

Description

Pure and organic Lavender Facial Tonic, good for all skin types, especially for combined and acne-prone skin. It helps with sebum control, calms redness on acne on skin.

How to use: Saturate a cotton pad in hydrosol and clean your face with it. No need to rinse after application.
To help restore the protective hydro-lipid balance of the skin, we recommend to use our Organic Regenerating Serum and Organic Moisturizing Cream afterwards.

Ingredients: Lavandula angustifolia flower water, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Potassium sorbate.

 

15 reviews for ORGANIC LAVENDER FACIAL TONIC

 1. Anila (verified owner)

  Mendoja qe toniku nuk luante asnje rol ne rutine,por jo sinqerisht ky tonik mi ka dhene jete lekures,lekura nuk esht e skuqur,aknet me jane qetesuar,lekura esht e hidratuar, e bute dhe shume e paster.

 2. Klaudia

 3. Anna

  Nuk e kam ditur kurr rendesine e tonikut derisa e kam pare tek Bees&Trees. Gjithmon ma le lekuren te shndritshme dhe me ndihmon shum me aknet

 4. Anonymous

 5. Anonymous

  Toniku eshte pjesa me rendesishme per mua pasi qe ekilibron yndyren ne lekur me ndihmon ne akne ,poret dhe ka nje arome te mire

 6. Silvana Renxa (verified owner)

  Tonikun me lavander nuk e ndrroj me asnjeeee produkt ne bote..Kur nuk kam tonik me duket sikur e gjith rutina e mengjesit ose nates me shkon dëm..Kur kam vene tonikun ndihem e qete..e di qe produktet perthithen me se miri..E adhuroj!🤗

 7. Silvana Renxa (verified owner)

 8. Anxhela (verified owner)

  Toniku lavender përveç aromës së mrekullueshme e lë fytyrën me një shije freskie, të butë duke reduktuar yndyrën e tepërt dhe skuqjet në disa zona.

 9. Klaudia (verified owner)

  Për mua Bess & Tress ka qenë dashuri me shikim të parë. Gjithashtu , Toniku lavander është një nga produktet e mia të preferuara sepse është i vetmi produkt që më ka bërë efekt për ekuilibrimin e yndyrës. Dhe jam tepër teper e lumtur që është bëre pjesë e rutinës time të kujdesit për lekurën. Nëse do e krahasoja me dicka do ishte = Yoga 🌸…

 10. JonaH

  Toniku ishte nje produktet qe nenvleresoja, por perdorimi i tij e ka bere lekuren time me shendetshme.
  Bees and Trees nuk shet vetem produkte por i ndihmon klientet te edukohen ne perdorimin e tyre Kjo eshte nje nga gjerat me pelqen me shume nga ju.

 11. Rrona Gacaferi (verified owner)

  I have used different types of Tonics over the years, but after I saw this Line of organic products I decided to give them a try. I am really happy with the way the tonic leaves my skin, smooth,
  calm and removes all the redness.

 12. Ornela (verified owner)

 13. Matilda Mehmeti (verified owner)

  Nuk ja dija vleren tonikut deri ne momentin qe mora tonikun e livandos te Bees and Trees. Gjithmone kam patur fytyre akneike megjithate shenjat ishin goxha te dukshme dhe fytyra e skuqur nje pjese te mire te kohes. Qe kur kam nisur te perdor linjen e Bees and Trees ne kombinim me serumin rigjenerues dhe kremin anti akne Derma Pure, jo vetem qe aknet me perthahen menjehere por edhe shenjat jane zbehur dhe fytyra nuk rri me e kuqe si me pare. U bene 3 muaj tashme dhe e di qe nuk do ti ndahem produkteve te Bees and Trees pasi e dashuroj si duket lekura ime. Per me teper rezulatet e para i kam pare qe nje muaj pas perdorimi. Nese nuk e keni provuar me pare efektin e nje toniku, ju sugjeroj ta provoni pasi do te ndryshoje komplet rutinen e fytyres dhe nuk do ti ndaheni me. Cdo produkt qe vendos pas tonikut thjesht perthithet ne menyre perfekte nga lekura e le te mos flasim pastaj per aromen fantastike qe ka. Thank you Bees and Trees <3

 14. Tea

  Produkti i preferuar. E qeteson lekuren, i kthen lageshtine dhe me ndihmon qe produktet me radhe te perthithen shume me shume.

 15. Naxhije (verified owner)

  Sinqërisht më ka ndihmuar shumë sa që mendoja. Kam përdorur vetem tonikun dhe krem hidratues dhe tani kam nje lekure të persosur🤍 Faleminderit Bees&Trees💁🏻‍♀️

Add a review

Your email address will not be published.