ORGANIC EYE CONTOUR CREAM

ORGANIC EYE CONTOUR CREAM

(8 customer reviews)

19.90

Organic anti-wrinkle eye contour cream with natural illuminating effect. Nourishes and moisturizes the eye area by effectively fighting the signs of age.

Description

Organic anti-wrinkle eye contour cream with natural illuminating effect. Nourishes and moisturizes the eye area by effectively fighting the signs of age.

15ml

Use: apply morning and evening around the eye area, massage gently with circular movements with your ring finger until complete absorption.
*Preservative free**

*Fragrance 100% of natural origin

*With 99,9 of NATURAL ingredients

*With 25,3% of ORGANIC ingredients*

**it is preserved with completely natural substances not included in the preservatives list 

Ingredients: Aqua (Water), Malva sylvestris leaf water*, Coco-caprylate, Hydrolyzed grape fruit skin*, Hydrolyzed wheat bran*, Echinacea pallida extract*, Glycerin, Lauryl olivate, Sorbitan olivate, Cetearyl olivate, Cetyl palmitate, Diheptyl succinate, Tocopherol, Olea europaea (Olive) leaf extract*, Sodium hyaluronate, Hydrolyzed Verbascum Thapsus Flower*,Sodium stearoyl glutamate, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil,Sorbitan palmitate, Xanthan gum, Citric acid, Glyceryl caprylate, Sodium levulinate, Sodium anisate, Sodium phytate, Parfum (Fragrance), Capryloyl glycerin/sebacic acid copolymer.
*Organic Ingredients

8 reviews for ORGANIC EYE CONTOUR CREAM

 1. Klaudia

  It reduces dark circles appearance 👌

 2. Emiliana

 3. J

  Best product as far for dark circles and eye tiredness.

 4. Erina (verified owner)

  Redukton në mënyrë të dukshme brënda javës së parë rrathët e zi poshtë syve. Gjithashtu dhe rrudhat fillojnë të zbehen. E rekomandoj produktin për te gjitha vajzat mbi 30 vjec që nuk kanë shumë mundësi ta trajtojne lëkurën pranë estetistes. Kremi është thjesht fantastik!

 5. Klaudia (verified owner)

  Unë e kam përdorur këtë produkt prej dy javësh dhe jam realisht e kënaqur sepse sytë i ndjej më të freskët dhe rrudhat janë më pak të dallueshme. Plakja nuk është në doren tonë, por janë trajtimet që ne zgjedhim të bëjme me ORGANIC EYE CONTOUR CREAM 🤩

 6. Dona (verified owner)

  The best👌🏻

 7. Ornela (verified owner)

  Eshte nje krem i lehte dhe absorbohet shume shpejte nga lekura. Eshte fantastik! Vetem do te doja qe pompa e kremit te hidhte pak me pak, pasi Nxjer pak shume per krem sysh( keshtu harxhohet sh shpejte)

 8. admin

  Faleminderit shume per ndarjen e pershtypjeve Ornela! E vleresojme shume qe ndate nga koha juaj per ne 🙂
  Per kremin e syve mund ta shtypni deri ne mes pompen (jo deri ne fund) qe t’ju dali rreth 1/2 e sasise se pompes, qe eshte dhe sasia ideale per zonen rreth syve. Ne kete menyre kurseni dhe kremin 🙂

 9. Granita (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published.