ORGANIC CLEANSING FOAM

ORGANIC CLEANSING FOAM

(12 customer reviews)

19.90

Extremely soft and pleasant organic cleansing foam. It provides a gentle and deep cleansing of the face with toning and moisturizing effect. It’s suitable for every skin type (doesn’t dry out skin).

Category:

Description

Extremely soft and pleasant organic cleansing foam. It provides a gentle and deep cleansing of the face with toning and moisturizing effect. It’s suitable for every skin type (doesn’t dry out skin).

Use: apply 2-3 doses of foam on your hands and massage it on your skin moistened or dry. Gently massage with circular movements to remove impurities, then rinse and dry without rubbing. We suggest using it only at night. In the morning you can use the toner (based on your skin type) to cleanse the excess oil on skin and the cleansing foam is not needed.

*Preservative free**

*SLS and SLES free

*Petrolatum, mineral oils and lanoline free

*Colorants free

*Fragrance 100% of natural origin

*With 99,9 of NATURAL ingredients

*With 20,3% of ORGANIC ingredients*

**it is preserved with completely natural substances not included in the preservatives list

 

Ingredients: Aqua (Water), Malva sylvestris leaf water*, Decyl glucoside, Glycerin, Sodium cocoamphoacetate,Hydrolyzed verbascum thapsus flower*, Echinaceapallida extract*, Achillea millefolium extract*,Calendula officinalis flower extract*, Tilia tomentosaextract*, Citric acid, Sodium chloride, Sodium lauroyl glutamate, Sodium levulinate, Sodium anisate, Sodium phytate, Parfum (Fragrance).
*Organic ingredients 

12 reviews for ORGANIC CLEANSING FOAM

 1. Anila (verified owner)

  Laresi shkumues eshte nje nder laresit me te mire qe kam provuar.Pervecse pastron me menyre perfekte make up-in dhe cdo papasterti tjeter,ai e le lekuren e hidratuar dhe jo te thate si laresit e tjere.

 2. Klaudia (verified owner)

  Gentle on the skin and works perfectly as a cleanser 👍

 3. Anna

  Kur kam provuar per here te pare laresin shkumues jam befasuar me rezultatin qe ne larjen e pare, perveq qe e ka pastruar thellesisht lekuren time gjithashtu e ka lene edhe shum te bute dhe te shndritshme. Do vazhdoj te blej gjithmon produkte te Bees&Trees ❤️

 4. Anxhela

  Një larës që nuk do e nderoj kur nga rutina ime scin care.

 5. Anonymous

 6. Anonymous

  Nje lares i vertete nga cfare pershkruet,aleminderit per produktet qe prodhoni

 7. Edita Rojba

  Se fundmi kam filluar te perdor produktet e Bees and Trees dhe jam shume e lumtur qe i kam. Laresi pastron ne thellesi duke aplikuar vetem nje sasi shum te vogel! I dashuroj!!!

 8. Arlinda (verified owner)

  Kam provuar shume lares por ky padyshim eshte nder me te miret. Nuk e than lekuren, pastron butesisht dhe me te vertete qe zgjat shume, ashtu sikur pershkruhet. Mjafton ta provoni nje here dhe nuk do ta nderroni me 🤗

 9. Ornela (verified owner)

  E befasuar nga rezultati i laresit🤗. Pastron ne thellesi dhe njekohesisht e le fytyren e bute

 10. Tea

  Pastruesi me delikat dhe efektiv qe kam provuar ndonjehere ☺️. Gjithashtu zgjate shuume.

 11. Ana (verified owner)

  10/10 would recommend. Nje nga produktet qe adhuroj me shume te linjes Bees & Trees eshte laresi shkumues. Ka ne perberje ate cka i duhet fytyres se paster e te shendetshme. Lekura ime e yndyrshme nuk pranon dot cdo lloj laresi ndaj e kam patur shume te veshtire te pershtatem me nje, derisa gjeta Bees & Trees. Totally worth it!!!!

 12. Zana, N (verified owner)

  Before my first purchase at bees and trees I didn’t know how important the cleanser was. I’d never thought that this gentle foaming cleanser would become my favorite product/step in my skincare routine. One important fact is that even though this is a gentle cleanser, your face feels super clean. Highly recommended!

Add a review

Your email address will not be published.