ORGANIC CHAMOMILE FACIAL TONIC

ORGANIC CHAMOMILE FACIAL TONIC

(6 customer reviews)

16.90

Pure and organic Chamomile Hydrosol, good for all skin types, especially for sensitive, dry and dehydrated skin.

It has a deeply soothing effect.

Category:

Description

Pure and organic Chamomile Hydrosol, good for all skin types, especially for sensitive and dehydrated skin.

It has a deeply soothing effect.

Use: Saturate a cotton pad in hydrosol and clean your face with it. No need to rinse after application.
To help restore the protective hydro-lipid balance of the skin, we recommend to use our Organic Regenerating Serum and Organic Moisturizing Cream afterwards.

Ingredients:  Chamomilla recutita (Matricaria) flower water, Benzyl alcohol, Sodium benzoate, Potassium sorbate.

 

6 reviews for ORGANIC CHAMOMILE FACIAL TONIC

 1. Anna

  Tonikun e kamomilit e kam blere per shkak te lekures se yndyrshme qe kam dhe shenjave te akneve. Perveq qe ka balancuar yndyren gjithashtu ka ndihmuar ne zbardhjen e shenjave. Do e propozoja per te gjitha vajzat eshte shum i mire.

 2. Anonymous

  Kam fytyre sensitive dhe per mua ky tonik ishte shpetim!! E vendos shume shpesh gjate dites,si per ta rifreskuar dhe per ti dhene lekures lageshtine e duhur. Do ja sugjeroja vajzave qe kane lekure sensitive si e imja.Thjesht nuk bej dot pa kte tonik! Super!!!!

 3. Erisa (verified owner)

  Kam lekure sensitive dhe njera nga mikeshat e mia me sugjeroi te provoja kte tonik! Eshte i mrekullueshem dhe e vendos shpesh gjate dites sa here qe lekura ime ka nevoje per hidratim! Thjesht nuk bej dot me pa kte tonik!!! E mbaj perhere me vete! Suuperrrr!!!

 4. Edita Rojba

  Nje nga gabimet qe kam bere gjithe keto kohe eshte fakti qe mendoja se toniku ishte overrated :p. Tani qe kam provuar kete e di qe sdo ta heq kurre me nga rutina ime sepse ka rezultate fantastike! Do ta sugjeroja 100% sepse per lekurat e thata eshte shpetim. Superbb!!!

 5. Tea (verified owner)

  Produkti qe menjiher pasi e provova, me beri ta blej komplet setin e bees&trees ­čśŐ.

 6. Granita (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published.