SPF 50 BIOSUNSCREEN

SPF 50 BIOSUNSCREEN

(9 customer reviews)

7.90

Sunscreen Stick with SPF 50 and broad spectrum UVB and UVA protection. It is specifically for face protection. It contains non-nano zink oxide, suitable for babies too (we recommend the non tinted version for children).

Clear
SKU: 1546p Category:

Description

Use: Apply on face directly from the stick and massage it with your hands until it’s properly spread on all your face. You can apply it on your eye contour area too.

Ingredients: Cera alba (bees wax), Prunus amygdalus dulcis (almond) oil, Zinc oxide (non nano), Lavandula angustifolia plant extract.

Additional information

Color

Tinted, White

9 reviews for SPF 50 BIOSUNSCREEN

 1. Klaudia

 2. FJOLLA SALLAHI

 3. Emi

 4. Tea

  Shume i lehte te aplikohet dhe nuk verehet ne fytyre 💗.

 5. Ana

  Amazing product.
  I just feel sorry because all my male friends steal this from me. they love it more than I do ….

 6. Albulena (verified owner)

  Më në fund gjeta një sunscreen që nuk më irriton syt kur e aplikoj afer syve. Mban aromë të këndshme. Aplikohet shum leht dhe në lëkurë len një shkëlqim të lehtë qe i jep gjalleri fytyrës. Lëkurën e kam shum të ndjeshme dhe djelli më djeg shum leht, por tani qëndroj në djell pa frik më në fund.

 7. miranda (verified owner)

  Shume i mire dhe i lehte te aplikohet ❤️

 8. Besjana (verified owner)

  Easy in use and such a great product!!😍 I started using it long time ago and now I can’t stay one day without using this organic sunscreen 💚

 9. Roza (verified owner)

  Mua me pelqeu ky sunscreen,e perdori ne perditshmeri dhe i vjen nje arome shume e lehte dhe e këndshme,i imi mbaron per 4/5 jave dhe qmimi eshte shume ekonomik.

Add a review

Your email address will not be published.